Sohbet , Muhabbet , Chat , Mobil Sohbet ,Türkiye'nin en gözde sohbet sitesinde sizde yerinizi alın, sohbet odalarına katılıp yeni arkadaşlar edin.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜMLE BAĞLAN İSTEK YAP

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Türkiyede Bulunan Barajlar Ve Göller - Sohbet ,Muhabbet ,Canlı Sohbet, Chat Odaları, Mobil Sohbet - DamlaSu.Net


Türkiyede Bulunan Barajlar Ve Göller

Türkiyede Bulunan Barajlar Ve Göller Ülkemizin Su Kaynakları Hakkında Bilgiler

Türkiyede Bulunan Barajlar Ve Göller

Türkiye, su kaynakları açısından oldukça zengin bir ülkedir ve birçok baraj ve göle ev sahipliği yapmaktadır. İşte Türkiye’de bulunan bazı önemli barajlar ve göller hakkında bilgiler:

Atatürk Barajı, Fırat Nehri üzerinde yer alan Atatürk Barajı, Türkiye’nin en büyük barajıdır. Adıyla anılan baraj, 1983 yılında tamamlanmıştır. Baraj gölü, 817 km²’lik bir alanı kaplamaktadır.

Keban Barajı , Fırat Nehri üzerinde yer alan Keban Barajı, Türkiye’nin en yüksek barajıdır. 1974 yılında tamamlanan baraj, enerji üretimi ve sulama amacıyla kullanılmaktadır. Baraj gölü, 675 km²’lik bir alanı kaplamaktadır.

Karakaya Barajı: Fırat Nehri üzerinde yer alan Karakaya Barajı, 1987 yılında tamamlanmıştır. Baraj gölü, 260 km²’lik bir alanı kaplamaktadır.

Hirfanlı Barajı: Türkiye’nin en büyük içme suyu barajlarından biri olan Hirfanlı Barajı, Konya ilinde yer almaktadır. 1998 yılında tamamlanan baraj, 1,9 milyar metreküp su depolama kapasitesine sahiptir.

Beyşehir Gölü: Türkiye’nin en büyük tatlı su göllerinden biri olan Beyşehir Gölü, Konya ilinde yer almaktadır. Göl, 650 km²’lik bir alanı kaplamaktadır.

Eğirdir Gölü: Türkiye’nin dördüncü büyük tatlı su gölü olan Eğirdir Gölü, Isparta ilinde yer almaktadır. Göl, 482 km²’lik bir alanı kaplamaktadır.

Van Gölü: Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü, Van ilinde yer almaktadır. Göl, 3.755 km²’lik bir alanı kaplamaktadır.

İznik Gölü: Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan İznik Gölü, Bursa ilinde bulunmaktadır. Göl, 290 km²’lik bir alanı kaplamaktadır.

Bu listede sadece bazı önemli barajlar ve göller yer almaktadır. Türkiye’de daha birçok baraj ve göl bulunmaktadır. Bu su kaynakları, enerji üretimi, sulama, içme suyu temini ve turizm gibi çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır.

Türkiyede Bulunan Barajlar Ve GöllerBir cevap bırakın.